Cineworld Group. Kinowy gigant rozważa ogłoszenie upadłości

Cineworld Group. Kinowy gigant rozważa ogłoszenie upadłości

23 sierpnia, 2022 0 przez admin

2022-08-23 10:00

publikacja
2022-08-23 10:00

Właściciel Cinema City rozważa ogłoszenie upadłości. Co dalej z kinami sieci?
Właściciel Cinema City rozważa ogłoszenie upadłości. Co dalej z kinami sieci?
fot. Tanase Sorin Photographer / / Shutterstock

Drugi największy na świecie konglomerat rozrywkowy rozważa ogłoszenie bankructwa w Stanach Zjednoczonych. Cineworld Group, właściciel m.in. sieci kin Cinema City, zadłużony jest na kwotę około 5 mld dolarów – podaje „The Wall Street Journal”.

Według doniesień dziennika „The Wall Street Journal” amerykańska firma Cineworld Group, druga największa na świecie sieć multipleksów posiadająca ponad 750 kin na świecie, przymierza się do ogłoszenia bankructwa. Konglomerat boryka się z kłopotami finansowymi będącymi skutkiem lockdownów wprowadzonych z powodu pandemii COVID-19. Pomimo że sytuacja finansowa Cineworld uległa poprawie, to wciąż nie powróciła do stanu sprzed pandemii

Amerykański gigant rozrywkowy w opublikowanym oświadczeniu podkreśla, że „kina Cineworld na całym świecie są otwarte jak zwykle i nadal zapraszamy do nich naszych gości” oraz dodaje, że „sytuacja nie będzie mieć znaczącego wpływu na pracowników”. Cineworld Group zatrudnia ponad 28 tys. osób na całym świecie.

W oświadczeniu Cineworld Group podkreśla, że rozważane są opcje mające na celu poprawienie sytuacji finansowej, które mogą obejmować dobrowolne złożenie wniosku o ogłoszeniu upadłości na podstawie tzw. Rozdziału 11.

Również Cinema City uspokaja swoich klientów: „W nawiązaniu do
ostatnich komunikatów dotyczących wewnętrznych spraw finansowych grupy
Cineworld pragniemy poinformować, że
 działalność biznesowa Cinema City pozostaje bez zmian„.

Cineworld Group jest właścicielem wielu marek m.in. Cinema City, Picturehouse, Regal oraz Yes Planet. Firma działa w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polsce, Irlandii, Izraelu, Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech i na Słowacji.

DF

Źródło:

Source link