Shopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców

Shopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców

6 września, 2022 0 przez admin

Serwis AGD

2022-09-06 13:00, akt.2022-09-06 14:47

publikacja
2022-09-06 13:00

aktualizacja
2022-09-06 14:47

Shopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców
Shopee będzie dążyć do tego, by mieć głównie lokalnych kupujących i sprzedawców
fot. Edgar Su / / Reuters

Platforma e-commerce Shopee w Polsce będzie dążyć do tego, by większość sprzedawców i kupujących była lokalna – poinformowali przedstawiciele Shopee podczas konferencji prasowej. Firma nadal rekrutuje pracowników w Polsce.

„Jesteśmy mocno skupieni na tym, by dotrzeć do lokalnych sprzedawców i kupujących, a także poszerzyć grono kupujących online” – poinformował Michał Tykarski, Business Development Director.

„Większość to lokalni (sprzedawcy – PAP). Na pewno ponad 50 proc.” – powiedział Michał Dmoch, Marketing Campaigns Lead, pytany o obecny udział polskich sprzedawców na Shopee.

W Polsce w ciągu roku aplikacja została pobrana już ponad 7,5 miliona razy. Na platformie zarejestrowało się ponad 53 tysiące polskich firm, które rozwijają swoją sprzedaż online. Firma nie jest w stanie określić jak liczba lokalnych sprzedawców będzie się zmieniać w kolejnych latach.

„Trudno przewidzieć jak będzie się to rozwijało” – zaznaczył Michał Dmoch, Marketing Campaigns Lead. Dodał, że Shopee chce dotrzeć do lokalnych sprzedawców i kupujących, a w tej chwili na stronie jest ponad 15 mln produktów od polskich sprzedawców.

Jak podało Shopee w prezentacji, zgodnie z raportem PwC z 2021 roku, rynek e-commerce w Polsce do 2026 roku wzrośnie o 12 proc. rdr i osiągnie wartość 42,3 mld USD.

Firma ściśle współpracuje w Polsce z wiodącymi partnerami logistycznymi: InPostem, DPD, Orlen Paczką i Pocztą Polską. Kupujący mają dostęp do 40.000 punktów odbioru paczek zlokalizowanych w całym kraju. Dzięki współpracy z InPost, Shopee chce dostarczać produkty taniej.

Większość użytkowników Shopee to osoby pomiędzy 30, a 50 rokiem życia.

W lipcu liczba użytkowników Shopee (strona www plus aplikacja) wynosiła 9.873.090.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że planowane jest zwiększenie zatrudnienia w Polsce i kontynuowane są procesy rekrutacyjne w różnych działach, np. HR, marketing, produkt, finanse. (PAP Biznes)

alk/ doa/ osz/

Źródło:PAP BiznesSource link