Twitter pozwany przez wynajmującego. Nie płaci za swoje biura

Twitter pozwany przez wynajmującego. Nie płaci za swoje biura

9 stycznia, 2023 0 przez admin

Właściciel lokalu komercyjnego przy 650 California Street w San Francisco złożył pozew przeciwko Twitterowi. Koncern zalega mu z czynszem za jedno z biur (nie chodzi o główną siedzibę). Jak się okazuje, Elon Musk nie rzuca słów na wiatr – po przejęciu Twittera zapowiadał bowiem, że przestaje płacić czynsz za biura na całym świecie, by obniżyć koszty.

Twitter pozwany przez wynajmującego. Nie płaci za swoje biura
Twitter pozwany przez wynajmującego. Nie płaci za swoje biura
fot. Billion Photos / / Shutterstock

Na razie dług opiewa na dość śmieszną jak na Big Tech kwotę 136 tys. dolarów. Ponieważ na nic się zdały monity wysyłane do firmy, właściciel powierzchni biurowej Columbia REIT zwrócił się ze swoją skargą do sądu. Oczywiście żąda nie tylko zaległych rachunków, ale także odsetek i kosztu obsługi prawnej. W skardze nie ma słowa o eksmisji Twittera, choć spokojnie wynajmujący mógł tego żądać. 

CNN zwróciło się o komentarz do obydwóch stron. Columbia REIT nie zdecydowała się na oświadczenie dla mediów. Podobnie Twitter. Przypomnijmy, że wśród licznych fali zwolnień, Elon Musk pozbył się niemal całego działu komunikacji

Zdaniem ekspertów, mimo iż Twitter zalega z opłatami, właściciele nieruchomości nie będą skłonni zbyt mocno naciskać na najbogatszego człowieka świata. Ci, którzy przesadzą z monitami, mogą otrzymać wypowiedzenia umowy, a co za tym idzie, zamiast opóźnionych czynszów dostaną w zamian pustostany, które pociągną za sobą poważniejsze problemy finansowe. Twitter, czy płaci, czy jest zmuszony do płacenia, jest nadal lukratywnym klientem. 

Być może niepłacenie czynszów jest sposobem dla CEO Tesli na renegocjację umów. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach „ostatnich stron gazet”. Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:Source link